Військовий експерт

Росія запропонувала універсальну зброю проти піратів

05.02.2009

 

Гранатомет ДП-64. Фото с сайта www.zid.ruРосійський виробник готовий запропонувати потенційним замовникам ефективну зброю для боротьби з морськими піратами, повідомляє АРМС-ТАСС з посиланням на генерального директора Державного науково-виробничого підприємства "Базальт" Володимира Коренькова. За оцінками експертів, гранатомет ДП-64 може гарантовано захистити цивільне судно від будь-яких піратських атак.

 

Володимир Кореньков, зокрема, підкреслив, що постріл з гранатомета робиться, як з гвинтівки - без утворення реактивного струменя. Це дозволяє застосовувати ДП-64 в закритих приміщеннях, на бортах судів без побоювання пошкодити які-небудь надбудови. Гранати, випущені з ДП-64, здатні уразити ціль на дальності до 500 метрів (за даними інших джерел - до 400 метрів). Це може бути як водолаз, так і будь-яка легка надводна ціль. Окрім цього, гранатомет є практично безшумним.

 

Гранатометом ДП-64, як стверджує Володимир Кореньков, можна управляти дистанційно. З його допомогою силами екіпажа можна організувати кругову оборону судна будь-якої водотоннажності. Керівник "Базальту" також повідомив про можливість "запропонувати потенційним замовникам нелетальні боєприпаси, які тільки відлякуватимуть піратів, не даючи їм наблизитися до судна, і не заподіюючи істотної шкоди здоров'ю".

 

ДП-64 був розроблений в 1989 році в рамках дослідно-конструкторських робіт із створення морських протидиверсійних засобів нового покоління під шифром "Непрядва". За даними порталу "Зброя Росії", ДП-64 випускається невеликими партіями для екіпажів корабельно-катерного складу, морської піхоти і загонів ВМФ. Окрім цього, його використовують війська Прикордонної служби ФСБ і деякі частини ФСО.