Військовий експерт

РПГ-32 поставлятимуть до Африки і на Близький Схід

05.02.2009

 

РПГ-32 "Хашим". Фото с сайта www.militaryphotos.netГранатомети нового покоління РПГ-32 "Хашим" російсько-йорданського виробництва можуть першими отримати держави Близького Сходу і Північної Африки. Про це, як повідомляє АРМС-ТАСС, заявив генеральний директор Державного науково-виробничого підприємства "Базальт" Володимир Кореньков.

 

Інтерес до "Хашимів" вже проявили практично всі країни Близького Сходу і Північної Африки. Тому, як відзначив Кореньков, саме держави цих регіонів можуть першими отримати гранатомети нового покоління.

 

Вперше в історії РФ на озброєння російської і іноземних армій РПГ-32 прийматимуться за єдиним стандартом. Раніше експортні зразки відрізнялися від РФ, що випускалися для збройних сил. Тепер же зарубіжним замовникам поставлятимуться такі ж гранатомети.

 

Керівник підприємства також повідомив, що збірка РПГ-32 "Хашим" проводитиметься в Йорданії. Виробництво компонентів гранатомета буде налагоджено в двох країнах.

 

Створений спільно з йорданською стороною РПГ-32 "Хашим" є першим в світі мультикаліберним гранатометом, вогонь з якого можна вести 105 і 72-міліметровими боєприпасами. По вражаючій дії вони перевершують зарубіжні зразки. Так, граната калібру 105 міліметрів здатна пробити броню всіх існуючих і перспективних танків.

 

Нагадаємо, що, на думку аналітиків агентства Forecast International, російські компанії найближчими роками домінуватимуть на світовому ринку переносної протитанкової зброї і озброєння, використовуваного проти укріплених цілей. До 2018 року росіяни вироблятимуть майже 60 відсотків такої зброї, і будуть займати близько 47 відсотків ринку в грошовому еквіваленті.