Військовий експерт

Єдина ППО обійдеться Росії і Білорусії в 20 мільярдів доларів

05.02.2009

 

ЗРС С-400 "Триумф". Фото Леонида Якутина с сайта s400.ruДля створення єдиної системи ППО Росії і Білорусії необхідно 20 мільярдів доларів. Таку думку, як повідомляє білоруське інтернет-видання "Телеграф" з посиланням на інформаційне агентство БЕЛТА, висловив держсекретар Союзної держави Павло Бородін. Він також повідомив, що військові відомства двох країн представлять програму по створенню єдиної системи ППО на наступному засіданні Вищої Держради.

 

Бородін не повідомив, яка саме держава візьме на себе фінансування створення регіонального угрупування протиповітряної оборони Росії і Білорусії, а також, на що саме будуть витрачені ці засоби. Проте, як раніше повідомила прес-служба Міністерства оборони Білорусії, президентом цієї країни було ухвалене "принципове рішення про оснащення Збройних Сил найперспективнішими ракетними і зенітними ракетними комплексами вже найближчим часом".

 

Про які саме види озброєння йде мова, у військовому відомстві Білорусії не уточнили. Але, як повідомлялося раніше, в 2006 році Росія вже безоплатно передала білоруській стороні ЗРК С-300, які поступили на озброєння військових частин, що дислокуються в районі міст Брест і Гродно. Таким чином, за оцінками російських військових, зона ураження ППО країн СНД відсунулася на 150 кілометрів в західному напрямі, а зона виявлення - на 400 кілометрів.

 

Нагадаємо, що 3 лютого Росія і Білорусія уклали угоду про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створенні Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони. Документ був підписаний в Кремлі за підсумками засідання Вищої Держради Союзної держави у присутності президентів двох країн. До складу єдиної системи ППО увійдуть п'ять авіаційних, десять зенітно-ракетних і п'ять радіотехнічних частин, а також одна частина радіоелектронної боротьби.

 

Російсько-білоруську ППО, згідно підписаному документу, повинен очолити командувач об'єднанням ВВС і ППО однієї із сторін, який призначатиметься на посаду президентами двох держав. Хто саме займе цей пост, поки невідомо. Окрім цього, представники військових відомств поки офіційно не повідомляли, чи планується у зв'язку із створенням єдиної ППО передислокація або створення нових військових частин, а також їх переозброєння.