Військовий експерт

Латвійська армія припинила набір військовослужбовців

05.02.2009

 

Латвийские военнослужащие. Фото с сайта nato.intНаціональні збройні сили (НЗС) Латвії повністю припинили набір військовослужбовців через скорочення бюджетних коштів, виділених на їх грошовий зміст. Як повідомляє DELFI з посиланням на місцеві ЗМІ, ця стаття витрат у військовому бюджеті Латвії зменшилася на 15 відсотків, в порівнянні з минулим роком, тому до відповідного розпорядження набір в армію проводитися не буде.

 

Окрім цього, за словами начальника відділу преси військового відомства країни Улдіса Давидова, в 2009 році з латвійської армії будуть звільнені 230 чоловік. На цей крок керівництво НЗС також вимушене піти з метою економії. Як підкреслив представник Національних збройних сил, в першу чергу звільнення торкнуться військовослужбовців, у яких цього року закінчується термін служби і які досягли граничної вислуги років.

 

В даний час, за даними видання, чисельність Національних збройних сил Латвії складає близько 4900 чоловік. Як повідомлялося раніше, в 2008 році військовий бюджет країни склав 1,93 відсотка від ВВП, або близько 360 мільйонів євро, а зарплати військовослужбовців в порівнянні з іншими бюджетниками вважалися одними з найбільших.

 

Разом з тим, в 2008 керівництво військового відомства Латвії піддалося критиці за нераціональне витрачання грошових коштів. Близько 15 тисяч євро міністерство оборони виділило на створення шпалер для робочого столу, а блог глави військового відомства і рінгтони для мобільних телефонів з музикою військового оркестру обійшлися армії ще в 35 тисяч. Але найдорожчою виявилася програма "Інформування суспільства і розвиток співучасті в питаннях державної оборони". На неї було витрачено майже 7 мільйонів євро.

 

Проте, в бюджеті 2009 року латвійське оборонне відомство знайшло кошти на будівництво військових об'єктів на користь НАТО. Як раніше повідомляло DELFI, на території країни почалося будівництво радіомаяків, які дозволять пілотам бойової авіації альянсу переговорюватися між собою і з диспетчерами на землі.