Військовий експерт

Індія порівняє шість винищувачів в рамках найбільшого тендеру

05.02.2009

 

Пилот индийских ВВС. Фото с сайта skycontrol.netВВС Індії оголосили приблизну дату початку випробувань багатоцільових винищувачів виробництва провідних авіабудівних компаній, що беруть участь в великому тендері, оголошеному в 2007 році, повідомляє Agence France Presse. Випробування почнуться в квітні або травні 2009 року і проходитимуть як на території Індії, так і за кордоном.

 

Індія оголосила тендер на постачання 126 багатоцільових винищувачів, для закупівлі яких виділено близько 12 мільярдів доларів, в серпні 2007 року. Окрім цього, ВВС Індії розглядають можливість придбання додаткових 64 і більше літаків. Купити перші 18 винищувачів у переможця тендеру індійські військові планують в 2012 році. Решта 108 літаків повинна бути зібрана вже на території країни.

 

Для участі в тендері запрошені французька компанія Dassault Aviation з винищувачем Rafale, шведська SAAB з Gripen, російська корпорація "МИТЬ" з Міг-35, європейський концерн EADS з Eurofighter Typhoon, а також американські компанії Boeing і Lockheed Martin, що представили на конкурс літаки F/A-18E/F і F-16C/D відповідно. На прохання деяких учасників в лютому 2008 року крайній термін подачі комерційних пропозицій був перенесений з 3 березня на 28 квітня.

 

Представник ВВС Індії пояснив, що випробування будуть непростими і, швидше за все, займуть немало часу. Приблизні терміни їх закінчення поки не називаються.