Військовий експерт

 

Армія США замовила партію малорозмірних БПЛА

05.02.2009

 

Запуск БПЛА Raven. Фото с сайта Министерства обороны СШАКомпанія Aero Vironment поставить армії США додаткову партію безпілотних літальних комплексів RQ-11B Raven, повідомляє DefPro. Кожний з них включає три малорозмірних БПЛА, дві наземні станції управління і запасні частини.

 

Точна кількість комплексів, які поставить військовим Aero Vironment, не називається. Проте, за даними видання, вартість партії складає 41,7 мільйонів доларів. Ці засоби вже перераховані на рахунок виробника, а сама продукція повинна бути доставлена замовнику протягом 12 місяців.

 

БПЛА Raven, що вважаються одними і наймасовіших малорозмірних безпілотников в світі, стоять на озброєнні армії США, частин морської піхоти і сил спеціального командування. Вони застосовуються для виконання завдань спостереження і розвідки на низьких висотах і нерідко використовуються не тільки військовими, але і цивільними організаціями.

 

Безпілотник запускається з руки і, за даними виробника, може виконувати завдання у будь-який час доби в діапазоні до 10 кілометрів. За допомогою спеціального пристрою акумулятори дрону можна перезаряджати від автомобіля "Хаммер". У числі замовників цих безпілотних літальних комплексів - Італія, Данія, Нідерланди, Іспанія й інші країни. Окрім цього, за деякими даними, в 2009 році БПЛА Raven повинна отримати ліванська армія.