Військовий експерт

Медведєв порівняв бойовий потенціал ОДКБ і НАТО

04.02.2009

 

Дмитрий Медведев. Фото ©AFPПрезидент РФ Дмитро Медведєв заявив, що створювані Організацією Договору про колективну безпеку (ОДКБ) сили оперативного реагування (КСОР) по бойовому потенціалу будуть не гірші, ніж аналогічні структури НАТО. Про це повідомляє РІА Новини в середу, 4 лютого.

 

"Це будуть серйозні формування, достатні за своїм обсягом, укомплектовані найсучаснішою технікою, ефективні. Вони повинні бути по своєму бойовому потенціалу не гіршими, ніж сили Північноатлантичного альянсу", - заявив російський президент на прес-конференції за підсумками саміту ОДКБ в Москві.

 

Медведєв також повідомив, що Росія готова передати дивізію і бригаду до складу колективних сил. "Тобто масштаб ви розумієте", - додав президент Росії. За даними РІА Новини, це можуть бути 98-а гвардійська повітряно-десантна дивізія і 31-а десантна бригада ВДВ.

 

Нагадаємо, раніше в середу Дмитро Медведєв повідомив, всі учасники ОДКБ, куди крім РФ входять Білорусія, Вірменія, Киргизія, Казахстан, Таджикистан і Узбекистан, досягли принципової згоди по створенню КСОР. Основними цілями військового альянсу стануть віддзеркалення військової агресії, боротьба з організованою злочинністю і наркотрафіком, а також ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій. Остаточні терміни формування сил альянсу поки не називаються.