Військовий експерт

Білорусія знайшла альтернативу російському озброєнню

04.02.2009

 

БПЛА Heron. Фото с сайта defenseindustrydaily.comКерівництво Білорусії розглядає можливість покупки українського озброєння, а також безпілотних літальних апаратів ізраїльського виробництва. На цей крок, як повідомила 4 лютого прес-служба Міністерства оборони країни, Мінськ готовий піти в тому випадку, якщо по своїх тактико-технічних характеристиках ці зразки виявляться кращими, ніж російські. Проте, як підкреслюється в повідомленні, основним партнером у сфері ВТС для Білорусії залишається Росія.

 

Закупівлі озброєння і військової техніки білоруська армія здійснює лише в обмеженому об'ємі, вважаючи за краще модернізувати ті радянські зразки, що вже стоять на озброєнні. Такої політики Мінськ має намір дотримуватися і найближчими роками.

 

Зокрема, в рамках реалізації державної програми озброєння з 2006 по 2010 роки планується виконати капітальний ремонт і модернізацію літаків, вертольотів, зенітних ракетних комплексів, станцій радіотехнічної розвідки, засобів радіоелектронної боротьби.

 

За повідомленням прес-служби Міністерства оборони, президентом Білорусії також ухвалено "принципове рішення по оснащенню Збройних Сил найперспективнішими ракетними і зенітними ракетними комплексами вже найближчим часом".

 

Про які саме види озброєння йде мова, у військовому відомстві не уточнили, проте, як повідомлялося раніше, в 2006 році Росія безоплатно передала білоруській стороні ЗРК С-300. 3 лютого 2009 року Росія і Білорусія уклали угоду про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створенні Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони.

 

Нагадаємо, що безпілотні літальні апарати ізраїльського виробництва, про намір купити які тепер заявили і в Мінську, вже стали причиною розбіжностей в Росії. У Міноборони вважають, що для задоволення потреб збройних сил необхідно купити партію БПЛА у Ізраїлю, тоді як в Держдумі з цим не згодні.

 

Наміри Міноборони також викликали негативну реакцію російських виробників, аналогічну продукцію яких військові купують лише в дуже обмежених кількостях. Як вважають експерти, по своєму рівню російські БПЛА істотно поступаються ізраїльським.