Військовий експерт

У Латвії почалося будівництво радіомаяків для НАТО

04.02.2009

 

Самолеты НАТО. Фото с сайта www.solarnavigator.netНа території Латвії почалося будівництво радіомаяків в інтересах системи зв'язку військової авіації НАТО, повідомляє DELFI з посиланням на місцеві ЗМІ. Військово-повітряні сили Латвії розмістять ці об'єкти у Вентспілсі, Олайні і Резекні.

 

Як уточнює видання, нові радіостанції класу "земля-повітря-земля" дозволять пілотам бойової авіації НАТО переговорюватися між собою і з диспетчерами на землі. В інтересах цивільних служб система зв'язку використовуватися не буде, проте військовими радіочастотами також зможуть

скористатися екіпажі вертольотів пошукових і рятувальних служб.

 

Нагадаємо, що минулого року збройні сили Латвії підписали з корпорацією Lockheed Martin контракт на постачання чотирьох радіолокаторів спостереження за повітряним простором AN/TPS-77 в інтересах об'єднаної системи ППО НАТО. Вони дозволяють виявляти повітряні цілі на відстані до 400 кілометрів.

 

У листопаді 2008 року військове відомство Литви також оголосило про намір виділити близько 45 мільйонів доларів на заміну радянських радарів західними зразками, відповідними стандартам НАТО. Нові радари, точна модифікація яких не повідомляється, матимуть велику дальність, і дозволять винищувачам НАТО, що беруть участь в місії "повітряної поліції" в країнах Балтії, більш оперативно реагувати на можливі погрози.

 

У квітні 2008 року парламентські комісії по обороні Естонії, Латвії і Литви запропонували, щоб місія НАТО по охороні повітряного простору цих країн була продовжена до 2018 року, а раніше погодилися частково оплачувати союзникам супутні витрати.

 

Балтійські країни стали членами Північноатлантичного Альянсу з 2004 року і з тих пір їх повітряний простір охороняють партнери по НАТО. Самі вони поки не мають в своєму розпорядженні необхідної для цього військової техніки.