Військовий експерт

Країни ОДКБ обзаведуться власною армією

04.02.2009

 

Cовместные учения стран ОДКБ. Фото пресс-службы Минобороны РФКраїни - члени Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) 4 лютого погодили і підписали проект рішення про створення колективних сил оперативного реагування, або КСОР, передає агентство "ІТАР-ТАРС" з посиланням на заяву президента РФ Дмитра Медведєва.

 

За словами Медведєва, всі учасники ОДКБ, куди крім РФ входять Білорусія, Вірменія, Киргизія, Казахстан, Таджикистан і Узбекистан, "зійшлися в необхідності вирішення" питання про створення КСОР. Про терміни формування спільних сил швидкого реагування поки нічого не повідомляється.

 

Дмитро Медведєв уточнив, що підрозділи КСОР будуть дислокуватись на території Росії. Тим часом раніше повідомлялося, що вони залишаться в місцях своєї постійної дислокації на території країн ОДКБ і в звичайний час підкорятимуться національним міністерствам оборони.

 

Помічник президента Росії Сергій Пріходько з свого боку відзначив, що КСОР використовуватимуться для "віддзеркалення військової агресії, проведення спеціальних операцій по боротьбі з міжнародним тероризмом, транснаціональною організованою злочинністю, наркотрафіком, а також для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій".

 

Деякі спостерігачі, втім, вважають, що формування КСОР і перетворення ОДКБ таким чином з політичного у військово-політичний союз планується як своєрідна відповідь на розширення НАТО на схід і наміри західних держав посилити свою військову і політичну присутність в Середній Азії.

 

Секретар Ради безпеки Киргизії Адахан Мадумаров повідомив "Інтерфакс", що кожна країна-учасниця ОДКБ направить до складу колективних сил по одному батальйону. Він розповів, що спочатку Росія і Казахстан запропонували кожній країні направити туди по бригаді, проте інші країни висловилися за батальйони. Це рішення і було ухвалено.