Військовий експерт

Аналітики визнали перевагу російської ППО над американськими літаками

04.02.2009

 

ЗРС С-400 "Триумф". Фото Минобороны РФАвстралійський аналітичний центр Air Power Australia (APA) опублікував чергове дослідження, в якому порівняв можливості російських засобів ППО і американської бойової авіації, повідомляє DefPro. На думку експертів, сучасні російські системи радіолокацій і зенітні ракетні комплекси досягли рівня, який фактично виключає можливість виживання авіації ВВС США у випадку військового конфлікту.

 

Зокрема, за даними дослідження, протистояти російським ППО не здатні не тільки американські бойові літаки F-15, F-16 і F/A-18, але навіть перспективний багатоцільовий винищувач п'ятого покоління Joint Strike Fighter, також відомий як F-35 Lightning II. А для того, щоб досягти переваги, яку американська авіація мала на момент закінчення "холодної війни", Пентагону необхідно прийняти на озброєння ще як мінімум 400 літаків F-22 Raptor. У іншому випадку американська авіація остаточно втратить свою стратегічну перевагу над російською ППО.

 

Як відзначають аналітики, це може позначитися і на позиціях США в світі. Такі держави як Китай, Іран і Венесуела, що віддають перевагу російському озброєнню, чудово розумітимуть, що американці не підуть на відкриту військову конфронтацію, усвідомлюючи, що в результаті цього армія втратить сотні бойових літаків і пілотів.

 

Видання нагадує, що місяць тому експерт APA доктор Карло Копп, що свого часу захистив дисертацію у сфері радіолокаційної техніки, порівняв можливості сучасних російських зенітних ракетних комплексів і винищувачів F-35. Копп дійшов висновку, що літак буде для них легкою ціллю. Виробник F-35, американська корпорація Lockheed Martin, не намагався публічно оскаржити заяву австралійського експерта.

 

Дослідники також дійшли висновку, що з моменту закінчення холодної війни російським інженерам вдалося досягти значних результатів в модернізації засобів протиповітряної оборони. Причому, можливість проаналізувати потенціал вірогідного супротивника у російських учених з'явилися завдяки військовим конфліктам в Іраку в 1991 році і в Сербії в 1999 році. Цей процес, як наголошується в доповіді, багато в чому нагадував шахову гру, в результаті якої росіяни змогли прорахувати, яким чином поставити мат американській бойовій авіації.

 

Порівнюючи можливості сучасних систем ППО і літаків, аналітики також відзначають, що російська ЗРС С-400 "Тріумф" сьогодні фактично не має аналогів в світі. При цьому за своїми можливостями вона значно перевершує американські Patriot.

 

Що стосується авіації, то, як вважають експерти, єдиним заслуговуючим довіри багатоцільовим винищувачем ВВС США сьогодні можна вважати тільки F-22 Raptor. Експортний варіант F-35 ніколи не зможе скласти йому конкуренцію. А тому, якщо нова адміністрація Білого дому ухвалить рішення припинити виробництво F-22, вона допустить стратегічну помилку.