Військовий експерт

Пентагон прийме на озброєння гібрид "Хаммера" і MRAP

04.02.2009

 

Бронемашина типа MRAP. Фото с сайта www.armyrecognition.comУ 2009 році Пентагон має намір прийняти на озброєння американської армії нову бронемашину, повідомляє USA Today. Позашляховик поєднуватиме маневреність армійських "Хаммерів", відомих як Humvee, а також бронемашин з підвищеним захистом від мін і саморобних вибухових пристроїв типу MRAP (Mine Resistant Ambush Protected).

 

Як повідомив співрозмовник видання, військове відомство США планує купити до 10 тисяч нових автомобілів в рамках програми по збільшенню чисельності військового контингенту в Афганістані до 60 тисяч чоловік. Причому, мінімальна партія, яку планує придбати Пентагон, буде не менше 2080 одиниць.

 

Американський контингент в східному Афганістані дотепер відчуває нестачу техніки цього класу, не дивлячись на те, що за останні декілька років війська отримали тисячі нових бронемашин типу MRAP. У 2008 році, за даними USA Today, було відмічено 3267 випадків, в результаті яких техніка і військовослужбовці коаліції були атаковані з використання саморобних вибухових пристроїв. В результаті 161 людина загинула і 722 було поранено.

 

Нова техніка, як підкреслив представник Пентагону, буде легшою. Вона дозволить американським підрозділам виконувати бойові завдання, діючи на важкопрохідній місцевості, де звичайні бронемашини типу MRAP не здатні ефективно маневрувати. Нові можливості значно ускладнять дії бойовиків, оскільки армійські підрозділи будуть менш передбачуваними.

 

Співрозмовник газети не сказав, яку саме бронемашину планують купити в інтересах американського контингенту. Він також не назвав її вартості. Проте, за даними USA Today, мінімальна ціна бронемашини типу MRAP складає близько 500 тисяч доларів, тоді як Humvee коштує приблизно 200 тисяч доларів.

 

Окрім цього, близько 2 мільярдів доларів буде виділено на транспортування машин до Афганістану через пакистанську територію.