Військовий експерт

Армія Грузії оприлюднила план на 2009 рік

04.02.2009

 

Грузинские военнослужащие. Фото ©AFPМіністерство оборони Грузії 4 лютого оприлюднило план дій грузинської армії на 2009 рік, повідомляє інтернет-видання civil.ge.

 

У документі визначені основні пріоритети розвитку збройних сил, серед них інтеграція в НАТО і інтенсифікація двосторонньої співпраці з Північноатлантичним альянсом.

 

Першочерговими завданнями також названі аналіз підсумків збройного конфлікту в Південній Осетії, відновлення інфраструктури і виконання соціальних зобов'язань перед потерпілими і сім'ями загиблих.

 

Крім того, особливу увагу пропонується приділити посиленню можливостей повітряної оборони, розвитку розвідки, а також освіті і навчанню персоналу, які названі "вирішальними чинником" державної оборони.

 

Нагадаємо, що в серпні 2008 року грузинська армія зробила спробу встановити контроль над Південною Осетією, що привело до активних бойових дій, участь в яких взяла російська 58-а армія.

 

Грузинські підрозділи були вибиті з Південної Осетії. Крім того, в результаті авіаударів російських ВВС були зруйновані об'єкти військової інфраструктури. За офіційними даними з Тбілісі, обнародуваними у вересні 2008 року, в ході бойових дій загинуло 154 грузинських військовослужбовців.