Військовий експерт

Американські ветерани розкажуть про війну користувачам Інтернету

04.02.2009

 

Американский солдат. Фото с сайта publicradio.orgВійськова академія США, також відома як Вест-Пойнт, розмістить в інтернеті спогади своїх випускників і інших ветеранів гарячих точок, які повернулися з Іраку, Афганістану і В'єтнаму, повідомляє The Associated Press. Ця робота покладена на новий підрозділ академії при факультеті історії - Центр усних історій (Center for Oral History).

 

До кінця 2009 року співробітники центру, який був створений за ініціативою асоціації випускників академії, планують записати і розмістити в Інтернеті інтерв'ю близько 150 ветеранів бойових дій, більшість з яких - колишні курсанти Вест-Пойнту. Багато хто з них зовсім недавно повернувся з Іраку і Афганістану. Фінансується проект також за рахунок асоціації - на його розвиток планують зібрати близько 15 мільйонів доларів.

 

Ветеранам належить розповісти не тільки про свою участь в бойових діях, але і про свої думки і відчуття. Як прокоментував плани учасників проекту заступник директора центру Патрік Дженнінгс, у вже записаних інтерв'ю співрозмовники розповідають "про гуманізм війни і бойових дій", підкресливши, що "це може видатися дивним, але це дійсно так".

 

Відеозаписи із зверненнями учасників проекту будуть доступні всім користувачам, проте основною цільовою аудиторією повинні стати нинішні курсанти академії. Молоді люди, звиклі до мережевих сервісів типу YouTube, зможуть легко знайти потрібне їм відео за ключовими словами і побачити інтерв'ю випускників, які проходили підготовку в тих же умовах, що і вони. Окрім цього, вони почують "яскраві описи" того, що чекає їх в Іраку і Афганістані.