Росія і Білорусія підписали угоду про створення єдиної системи ППО

03.02.2009

 

Заседание Высшего Госсовета Союзного государства России и Белоруссии в Кремле. Фото ©AFPРосія і Білорусія 3 лютого уклали угоду про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створення Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони, повідомляє РІА Новини.

Документ був підписаний в Кремлі за підсумками засідання Вищої Держради Союзної держави у присутності президентів Росії і Білорусії.

 

Джерело агентства в російському керівництві назвало домовленість "значним кроком в розвитку російсько-білоруської військової і військово-технічної співпраці" і відзначив, що угода "помітно підвищить обороноздатність двох країн".

 

Як раніше повідомив головком ВВС РФ генерал-полковник Олександр Зелін, до бойового складу єдиної системи ППО увійдуть п'ять авіаційних частин, десять зенітно-ракетних частин, п'ять радіотехнічних частин і одна частина радіоелектронної боротьби.

 

За словами головкому, цю систему очолить командувач об'єднанням ВВС і ППО однієї із сторін, який призначатиметься на посаду президентами двох держав. Таким чином, Білорусія стане першим ешелоном в охороні повітряних кордонів Союзної держави.

 

Нагадаємо, що спочатку передбачалося, що цей документ буде підписаний восени 2008 року, проте з ряду причин церемонія його підписання переносилася.