Малайзія прийняла перший підводний човен типу Scorpene

03.02.2009

 

Подводная лодка типа Scorpene ВМС Малайзии. Фото с сайта aridztech.com

Представники ВМС Малайзії прийняли перший підводний човен типу Scorpene, побудований за замовленням флоту цієї країни консорціумом, до складу якого входять французька компанія DCNS і іспанська Navantia. Як повідомляє Space War, урочиста церемонія передачі субмарини, що одержала ім'я "Танку Абдул Рахман", відбулася у французькому Тулоні. На територію Малайзії підводний човен буде доставлений в другій половині 2009 року.

 

Контракт на будівництво субмарин на користь ВМС Малайзії був підписаний в 2002 році. Вартість двох підводних човнів склала близько 1,5 мільярда доларів. Перша з них, "Танку Абдул Рахман", побудована у французькому Шербуре і спущена на воду в жовтні 2007 року. Спуск на воду другого підводного човна "Тун Разак" відбувся в жовтні 2008 року, а в жовтні 2009 року вона також повинна бути передана замовнику.

 

Підводні човни проекту Scorpene мають підводну водотоннажність 1740 тонн, довжину 67,6 метра і максимальну ширину 8 метрів. Вони здатні занурюватися на глибину до 350 метрів і розвивати швидкість до 20,5 вузла (38,3 кілометра за годину). Підводний човен може автономно виконувати завдання протягом 45 днів з екіпажем з 31 людини. Озброєння включає шість торпедних апаратів калібру 533 міліметри, призначені для пуску торпед і протикорабельних ракет.