Сербія запропонувала Іраку бронетранспортери "Лазар"

02.02.2009

 

БТР "Лазарь". Фото с сайта www.military-today.com

Уряд Сербії сподівається знайти покупців для бронетранспортерів "Лазар" виробництва державного підприємства "ПІВДЕННОІМПОРТ-СДПР", яке також є основним імпортером озброєння і військової техніки в країні. Як повідомляє Forecast International з посиланням на місцеві ЗМІ, глава військового відомства Сербії вже запропонував іракському керівництву придбати БТР "Лазар" під час свого візиту до Іраку.

 

Перша функціональна модель бронетранспортера "Лазар", що одержав назву на честь командуючого сербською армією в XIV столітті принца Лазаря, була випущена в 2008 році. БТР позиціонується як бойова машина, призначена для ведення бойових дій у великих містах, населених пунктах та інших регіонах. Він може використовуватися як військовими, так і поліцейськими підрозділами.

 

За даними розробника, бронетранспортер має надійний протимінний захист. На його озброєнні стоїть 20-міліметрове знаряддя, а в десантному відділенні можуть розміститися до 10 чоловік. Спочатку "Лазар" вироблявся в інтересах сербської армії, проте Бєлград також зацікавлений в експортних постачаннях цієї продукції зарубіжним партнерам.

 

Раніше Сербія була значущим партнером Іраку у військово-технічній сфері і сподівається відновити свої колишні позиції на ринку цієї країни. Зокрема, в грудні 2007 року Бєлград досяг згоди з іракською стороною про постачання легких учбово-тренувальних літаків Lasta 95 компанії Utva Aircraft Factory - сербського виробника тих, що комплектують для цивільних літаків Boeing і Airbus.

 

Різні джерела приводять суперечливі відомості з приводу деталей цього контракту. Зокрема, за твердженнями деяких ЗМІ, Багдад одержить від 20 до 35 літаків, тоді як, згідно іншим відомостям, ВВС Іраку будуть поставлені 36 літаків. Офіційно сума контракту складає 236 мільйонів доларів, тоді як деякі джерела стверджують, що вартість літаків перевищує 800 мільйонів доларів. Серійне виробництво літаків Lasta 95 поки не почалося.