США можуть відмовитися від розширення ПРО з міркувань економії

02.02.2009

 

Карл Левин. Фото ©AP

Сенатор Карл Лєвін підтвердив наміри влади скоротити військові витрати Пентагону, відмовившись назвати конкретні програми, на яких Вашингтон планує заощадити, повідомляє Defense News. Але, як заявив Лєвін, йому б дуже хотілося, щоб це була програма протиракетної оборони, оскільки на її розробку витрачені значні засоби, а реального підтвердження ефективності ПРО дотепер немає.

 

Іран, який може отримати ядерну зброю, на думку сенатора, є загальною проблемою США і Росії. А кооперація двох наддержав в цій сфері може змінити не тільки наміри Тегерана, але і розстановку сил у всьому світі. При цьому Лєвін підкреслив, що, за його даними, адміністрація Барака Обами підтримує ідею такої співпраці.

 

У той же час, Карл Лєвін підтвердив, що зараз розглядаються питання скорочення програм кораблебудування і подальшої закупівлі багатоцільових винищувачів п'ятого покоління F-22 Raptor. Хоча дорога програма "Бойові системи майбутнього" (The Future Combat Systems), в рамках якої розробляються принципово нові зразки озброєння і військової техніки, навряд чи піддасться скороченню.

 

Нагадаємо, що раніше в адміністрації нового президента США Барака Обами заявили, що проект військового бюджету США на 2010 рік буде сформований не раніше квітня 2009 року, оскільки деякі статті витрат необхідно переглянути. Звичайно чиновники Білого дому направляють цей документ в Конгрес в перший понеділок лютого.

 

Наміри скоротити фінансування деяких програм підтвердило і керівництво Пентагону. Зокрема, міністр оборони США Роберт Гейтс заявив у відповідь на питання одного з членів Сенату, що епоха Буша, що почалася з терактів 11 вересня, пов'язана із збільшенням витрат на оборонні потреби, добігає кінця, а тому будь-яка програма переозброєння американської армії не захищена від потенційних скорочень.