Випробування норвезької ракети-невидимки перевершили очікування розробників

02.02.2009

 Пуск ракеты NSM. Фото Kongsberg Defence & Aerospace

31 січня на артилерійському полігоні озброєних сил США в штаті Каліфорнія норвезька армія провела чергові випробування новітньої протикорабельної ракети NSM (Naval Strike Missile). Як повідомила 2 лютого прес-служба компанії-виробника Kongsberg Defence & Aerospace, випробування були визнані "дуже успішними".

 

Зокрема, як відмічено в прес-релізі, ракета зробила політ по наміченій траєкторії і вразила ціль, якою, згідно задуму випробувань, виступав корабель умовного супротивника. На шляху до мети ракета виконала серію складних маневрів, підтвердивши, на думку розробників, свою перевагу над зразками озброєння аналогічного класу.

 

Випробування ракет NSM традиційно проводяться на території США, оскільки в Норвегії відсутні полігони, придатні для таких пусків. Ракета важить близько 400 кілограмів і має дальність дії більше 150 кілометрів. Вона призначена для поразки як надводних, так і наземних цілей. NSM може використовуватися на кораблях, а також на наземних і авіаційних пускових установках.

 

Зокрема, розглядається можливість використання NSM як озброєння сучасних багатоцільових винищувачів. У числі літаків, які можуть озброїти новими ракетами, називають F-35 Lightning II, Eurofighter Typhoon, а також шведський Gripen.

 

Норвезькі військові мають намір використовувати як ракети NSM озброєння кораблів типу Nansen і Skjold. Контракт на постачання ракет наземного базування також уклала Польща, яка планує використовувати їх для захисту побережжя Балтійського моря. Перші постачання намічені на 2011 рік і повинні бути завершені в 2012 році.