ВМС США списали останній літак S-3 Viking

02.02.2009

 

Самолет S-3 Viking. Фото с сайта www.airforce-technology.com

Останній протичовновий палубний літак S-3 Viking виробництва Lockheed Martin списаний на урочистій церемонії на території однієї з військово-морських баз ВМС США, повідомляє Defence Talk. "Вікінг" стояв на озброєнні американського флоту з 1974 року. За свої бойові якості він навіть отримав прізвисько Swiss Army Knife of Naval Aviation, що буквально можна перевести як "Похідний ніж військово-морської авіації".

 

За 35-річну кар'єру у складі американського флоту використовувалися різні модифікації "Вікінгів", включаючи ударно-протичовнові, військово-транспортні і палубні літаки-заправники. Вони стояли на озброєнні 18 військово-морських ескадрилей і налітали близько 1,7 мільйонів годин. З 1971 по 1978 роки було побудовано 187 машин S-3 Viking, включаючи 179 серійних і 8 тестових.

 

Впродовж декількох десятиліть "Вікінги" грали важливу роль в протичовнових і наземних операціях, а також виконували завдання по дозаправці інших літаків, цілевказуванню і розвідці. У перспективі багато хто з цих функцій перейде до багатоцільових винищувачів п'ятого покоління F-35. Проте саме "Вікінги", як відзначають військові експерти, сформували нові стандарти, які сьогодні використовуються при будівництві нових американських авіаносців.

 

У 2001 році виробник Lockheed Martin і ВМС США почали сумісну програму по оновленню літаків S-3 Viking. Модернізацію, яка підвищила експлуатаційну готовність і вартість технічного обслуговування, пройшли 149 машин. Майже всі вони були прийняті до складу частин ВМС. Проте в 2007 році, у зв'язку з рішенням про зняття літаків з озброєння, програма була припинена.

 

Не дивлячись на те, що всі літаки S-3 Viking зняті з озброєння, у складі ВМС ще залишилися чотири одиниці модифікованих машин. Літаки S-3B Viking використовуватимуться для виконання допоміжних завдань в центрі по вивченню бойових дій авіації в повітрі ВМС США, який знаходиться в штаті Каліфорнія.

 http://lemon62.ru/novokuybyshevsk/cat_980.html . системные требования grey goo