Британці модернізували тисячну БМП "Верріор"

02.02.2009

 БМП "Вэрриор". Фото Министерства обороны Великобритании.

У Великобританії завершені роботи по модернізації тисячної бойової машини піхоти "Верріор", повідомляє прес-служба військового відомства країни. В рамках програми оновлення основних БМП британської армії, реалізація якої почалася в 2006 році, техніка проходить капітальний ремонт і модернізацію. Ці роботи дозволять продовжити термін служби машин і поліпшити їх бойові якості.

 

Роботи по удосконаленню бойових машин піхоти проводяться на одному з британських оборонних підприємств. На кожній БМП встановлюється новітнє устаткування і оновлене озброєння, а також поліпшений бронезахист. Після цього машини проходять фарбування і прямують в регулярні частини, включаючи війська, що дислокуються в Афганістані і інших гарячих точках. Як відзначив представник оборонного відомства Великобританії, завдяки такому оновленню БМП "Верріор" стають кращими, ніж нові, і відповідають найсучаснішим стандартам.

 

Однією з головних вимог, яку пред'являють військові до БМП "Верріор" - це можливість виконувати сумісні бойові завдання з основними бойовими танками британської армії "Челленджер". Машини, зокрема, повинні мати відповідну швидкість і прохідність, бронезахист і озброєння, достатні для підтримки піхотних підрозділів в атаці.

 

Існує безліч модифікацій БМП "Верріор", перші з яких поступили на озброєння британської армії в 1988 році. Машини успішно застосовувалися під час воєн в Персидській затоці, миротворчих операцій в Боснії і Косово, а також бойових дій в Іраку і Афганістані.